Jegyvásárlás

Program


Egy kupac kufli
6

Egy kupac kufli

5 éves kortól // 60 perc szünet nélkül.
„A kufli: nem is kifli, nem is kukac, nem is bab, de nem is kavics. Egy kufli sok mindenre hasonlít, és közben semmire sem. Pattog, mint egy gumilabda, pedig nem is az! Színes, mint egy nyalóka, pedig nem ehető! Van kicsi, és van nagy. Van kövér, és van sovány. A kufli egyszóval: kufli.”

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. március 8. szombat, 10:30

Dániel András:
Egy kupac kufli

“A kufli: nem is kifli, nem is kukac, nem is bab, de nem is kavics. Egy kufli sok mindenre hasonlít, és közben semmire sem. Pattog, mint egy gumilabda, pedig nem is az! Színes, mint egy nyalóka, pedig nem ehető! Van kicsi, és van nagy. Van kövér, és van sovány. A kufli egyszóval: kufli.”

A Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház legújabb bemutatójához Dániel András különleges hangvételű kufli-meséiből válogattunk össze egy kupacnyit. Megtudhatjuk például, hogyan találnak otthonra a kuflik, név szerint Titusz, Fityirc, Pofánka, Zödön, Bélabá, Valér és Hilda az Elhagyatott Réten; hogyan is néz ki a kufliknál a Bújócskázás Világnapja; milyen különleges tulajdonsággal bír a Tokafa odúja, és hogy a Puffpuding nagyon finom, ellenben rendkívül veszélyes. Továbbá az is kiderül, hogy nem elég megszerezni az otthont, de meg is kell tartani, és hogy a kuflik nem csak a kufliságban, de a zenélésben is jeleskednek.

Az előadás során a kufli-mesékből jól ismert Lábascsiga és Varázsgomba kalauzolnak minket végig Dániel András különleges világú és humorú kufli-univerzumán. Az Egy kupac kufli szórakozás az egész családnak, a legkisebbektől egészen a legnagyobbakig, sok-sok kalanddal, és a Lóci játszik zenekarból ismert Csorba Lóránt játékos, táncba hívó zenéjével.

JÁTSSZÁK: Bárdi Gergő m.v., Fehér Dániel, Nyirkó Krisztina, Ruszina Szabolcs, Tóth József

Dániel András meséi alapján írta: Nagy Orsolya
Látvány-, és Bábtervező: Horváth Márk
Zeneszerző: Csorba Lóránt
Dramaturg: Nagy Orsolya
Kellékes: Reymeyer Dóra
Súgó: Horváth Csilla
A rendező munkatársa: Hajsz Andrea

Rendező: Andrusko Marcella

Külön köszönet: a Lóci játszik zenekar tagjai (dr. Dobozy Ágoston, Fülöp Bence, Fábián Tibor, Vadász Gellért, Rácz Dániel), Csobod Eszter, Kokas Edit Anna, Kökényesi Györgyi, Kürthy Gábor, Magyar Csaba, Nagy Petra, Raffai Péter, Sári Miklós, Spiegl Anna, Tarnai Balázs

Bemutató: 2020. október 10.

Ajánlatunk


Mozart csillapíthatatlanul szerelmes volt az életbe. Jöhetett minden, ami „bűnös”: bor, kártya, biliárd. Szenvedélye a zenei ornamentikákban is kifejeződött: burjánzó acciaccaturák, trillák, mások által nem próbált kadenciák, kromatikus futamok. De vágyakozásának legfőbb tárgyai mégiscsak a nők voltak. Remekművei közül nem egyet ajánlott kifejezetten egyik vagy másik szerelmének, akik örök életűvé váltak a hozzájuk írt koncert- és operaáriákban.

A fiatalok szerelmi szeszélyeiről szóló szatirikus Mozart-vígopera gazdag dallamvilágával és szellemes fordulataival a zeneszerző egyik legkifinomultabb alkotása. Phelim McDermott „színes, ötletgazdag” (The New York Times) rendezése az 1950-es évek Coney Islandjének világát idézi: a történet egy tengerparti vidámparkban játszódik, ahol a két szerelmespár érzelmileg és szó szerint is hullámvasútra ül.

A Met nagyszabású produkciójában színre kerülő Saint-Saëns-opera a legendás erejű bibliai hős, Sámson és a szépségével csábító filiszteus nő, Delila egyszerre vallásos, provokatív és érzéki történetét meséli el.

Ajánló


Frenk a hazai könnyűzenei színtér egyik legizgalmasabb és legsokszínűbb előadója, akinek dalaiban a rock, a pop, a funk, a sanzon,…

Az est emlékezetes élményt ígérő találkozás a bachi életmű egyik legnevezetesebb műcsoportjával és megismerkedés a japán historikus mozgalom élenjáró együttesével.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!