Jegyvásárlás

Program


Jörg Widmann: Das Gesicht im Spiegel - A Neue Oper Wien előadása m. bemutató / LISZT ÜNNEP 2022

Jörg Widmann: Das Gesicht im Spiegel - A Neue Oper Wien előadása m. bemutató / LISZT ÜNNEP 2022

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. október 15. szombat, 19:00

Patrizia: Roxane Choux

Justine: Ana Catarina Caseiro

Bruno: Wolfgang Resch

Milton: Andreas Jankowitsch

N.: Petrány Eszter

 

Közreműködik: UMZE Kamaraegyüttes, a Wiener Kammerchor Női Kara (karigazgató: Bernhard Jaretz)

Vezényel: Walter Kobéra

 

Zene: Jörg Widmann

Librettó: Roland Schimmelpfennig

Díszlet, jelmez: Christof Cremer

Hang: Christina Bauer

Fény: Norbert Chmel

Rendező: Carlos Wagner

 

Korunk egyik legelismertebb zeneszerzője és klarinétművésze, Jörg Widmann első operáját a Müncheni Operafesztivál felkérésére írta, a megrendelés egy olyan darabra szólt, mely kifejezetten mai, aktuális problémát vet fel. A 2003-ban bemutatott művet az Opernwelt kritikusai az évad legfontosabb premierjének választották, később több német társulat és operaház műsorán szerepelt.

A Roland Schimmelpfennig librettójára írt opera egy ambiciózus fiatal házaspárról szól.  Patrizia és Bruno közösen vezetnek egy biotechnológiai céget, mely komoly gazdasági siker küszöbén áll, a cég egyik mérnökének, Miltonnak ugyanis sikerült kidolgoznia az emberi klónozás technológiáját. Meg is alkotja Patrizia tökéletes mását. A Justine névre keresztelt klón talán még tökéletesebb is, mint modellje, sérüléseiből például azonnal felépül. Arra azonban vigyázni kell, hogy soha ne nézzen tükörbe, mert akkor azonnal rájönne, hogy csak egy kópia… Widmann operája nemcsak a modern technológiákhoz köthető etikai kérdéseket feszegeti, hanem egy izgalmas érzelmi drámát is megjelenít: Bruno és Milton egymás riválisává válnak, mivel mindketten beleszeretnek Justine-be.

Erős hanghatások használata miatt az előadás megtekintését arra érzékeny nézőink számára nem ajánljuk.

A bemutató a Liszt Ünnep keretében a Neue Oper Wiennel közös programként, a Müpa szervezésében valósul meg.

Ajánlatunk


Bartók Béla élete utolsó éveiben írta legcsodálatosabb, a szó hagyományos értelmében gyönyörű zenéinek egy részét, amikor önként vállalt emigrációban, az Egyesült Államokban élt. Sokakban felmerült akkor is és Bartók halála után is, hogy vajon tett-e művészi engedményeket ezekben a zenékben a zeneszerző: hatott-e rá az amerikai közönség ízlése?

Minden életrajzukban olvasható, hogy Quincy Jones szerint ők „a planéta legmenőbb énekes csókái” (azaz „the baddest vocal cats on the planet”). Ezt a véleményt valószínűleg osztotta Ray Charles, Ella Fitzgerald vagy Whitney Houston is, akiket a Take 6 partnereinek mondhatott.

Ajánló


Egy spanyol zenész-filmrendező, aki beleszeretett a mai Afganisztán és Irán határán elhelyezkedő Horászán régió zenéjébe, és egy perzsa klasszikus zenei…

Lamm Dávid télakot vesz. Nem csoda. Kit ne viseltek volna meg a kétezerhúszas évek, a világszerte zajló lehangoló események. Egy…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!