Klukon Edit és Ránki Dezső koncertsorozata • 4.1 / LISZT ÜNNEP 2021
Liszt összes szimfonikus költeménye
Liszt összes szimfonikus költeménye
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2021. október 15. péntek, 17:00
Liszt: Amit a hegyen hallani (Ce qu’on entend sur la montagne)
Liszt: Tasso, Gyász és diadal (Tasso, Lamento e Trionfo)
Liszt szimfonikus költeményei számos zenén kívüli forrásból nyerték inspirációjukat, de talán a legmeghatározóbb forrást az irodalom jelentette. Klukon Edit és Ránki Dezső sorozatának első hangversenyén Tassótól Goethén és Byronon át Victor Hugóig az európai irodalom több évszázados hagyományának sajátosan egyéni, kizárólag Lisztre jellemző zenei reflexióival találkozhatunk.
„Liszt zenéje és személyisége mindig közel állt a szívünkhöz, művei majd’ négy évtizedes közös zenélésünk egyik alappillérét alkotják. Négykezes átdolgozásban kezdettől fogva műsoron tartunk néhányat szimfonikus költeményeiből, de mostanában jutottunk arra az elhatározásra, hogy megtanuljuk az összeset. Liszt a zenekari változatok komponálásával egy időben mindig készített kétzongorás kivonatot, aztán évekkel, sok esetben 15-20 évvel később – rengeteg változtatással – négykezes formába is öntötte őket, így igazi, csodálatos zongoraművek születtek. Hatalmas, felemelő és örömteli feladat ezeket a nagyközönség által jórészt ismeretlen változatokat eljátszani.” (Klukon Edit, Ránki Dezső)
A koncert a Liszt Ünnep keretében a Zeneakadémiával közös programként, a Müpa szervezésében valósul meg.
A boldogságot, a szerelmet, a szeretetet széles e világon, számtalan kalandon keresztül hajszoló, a végső békét azonban mégiscsak kedvese karjai között meglelő Peer Gynt a 19. századi drámairodalom egyik legösszetettebb alakja. A darab színrevitele és befogadása mindig kivételes erőpróba a rendező és néző számára egyaránt.
Wagner érett remeke, melyet már a Trisztán után, de még a Ring befejezése előtt írt, hivatalosan vígopera, és nem is marad adósunk a szórakoztatással, de jóval összetettebb: szó esik benne fiatalságról és öregségről, szerelemről és barátságról, művészetről és mesterségről, újításról és maradiságról.
A két sokoldalú muzsikus, Péter Hajnalka magyar-bolgár zeneszerző-énekes, ütőhangszeres és Zura Dzagnidze grúz zeneszerző, gitáros és panduriművész alapította LAKVAR tavaly megjelent, Fiction and Folklore című albuma nemcsak mesterien ragadja meg a folklór esszenciális gyökereit, hanem tovább is gondolja a balkáni, kaukázusi és közép-európai hagyományt, merítve a jazz, a pop és a rockzene elemeiből.
A nagyzenekari jazz egyik, ha nem a legnagyobb 21. századi alakja, Maria Schneider hétszeres Grammy-díjas zenész-hangszerelő. Kettőt a rangos elismerések…
Csak a szeretet: az egyetlen és ősi, időn és téren átívelő, mindannyiunkat összekötő energiáról beszél Magyarország első számú újcirkusz-társulata, a…
A székely kapu az ősi erő, a hit, a remény, az Istenhez való tartozás jelképe, kommunikációs csatorna ég és föld…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!