
Klukon Edit és Ránki Dezső koncertsorozata • 4.2 / LISZT ÜNNEP 2021
Liszt összes szimfonikus költeménye
Liszt összes szimfonikus költeménye
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2021. október 15. péntek, 19:30
Liszt: Les Préludes
Liszt: Orpheus
Liszt: Prometheus
Liszt: Mazeppa
„Liszt zenéje és személyisége mindig közel állt a szívünkhöz, művei majd’ négy évtizedes közös zenélésünk egyik alappillérét alkotják. A Via Crucis – melyet főművei közé sorolunk – négykezes változatát mi ketten mutattuk be 1986-ban, ahogy Faust-szimfóniájának korábbi, a legutóbbi időkig csak kéziratban létező, nagyszerű kétzongorás változatát is. Beethoven 9. szimfóniájának nagy műgonddal készített kétzongorás átiratát is rendszeresen játszottuk. Négykezes átdolgozásban kezdettől fogva műsoron tartunk néhányat szimfonikus költeményeiből, de mostanában jutottunk arra az elhatározásra, hogy megtanuljuk az összeset.” (Klukon Edit, Ránki Dezső)
A sorozat második estjén Liszt szimfonikus költeményeinek jellegzetes és máig igen népszerű példái (Les Préludes, Mazeppa) mellett két, címében mitológiai vonatkozású darab hangzik el, ugyanakkor mind az Orpheus, mind a Prometheus programja mélyen kapcsolódik Liszt saját művészi küldetéséhez és művészi sorsához. Utóbbi kompozíciójának alapeszméjét így foglalta össze: Prométheusz „a bátorság, szenvedés, kitartás és megváltás, az ember számára megközelíthető legmagasabb hivatás elérésére való merész törekvés” jelképe.
A koncert a Liszt Ünnep keretében a Zeneakadémiával közös programként, a Müpa szervezésében valósul meg.
A Tokiói Filharmonikus Zenekar még soha nem járt a Müpában, izgalmas élményt ígér tehát Ázsia egyik legjelentősebb, több mint egy évszázados múlttal rendelkező együttesének bemutatkozása. 20. századi programjukat rendkívüli tudatossággal építették fel.
Úgy tűnik, a hazai popzenei életbe nemrég berobbant Saya Noé munkásságáról az utóbbi évek alapján egyet már biztosan elmondhatunk: mindig meglepi a közönségét.
Ha a 20. század irodalmi párosait kell megnevezni, a Mészöly Miklós–Polcz Alaine házaspár mellett Szilágyi Domokos és Hervay Gizella szintén említést érdemel, bár közös életük nem tartott sokáig. Kettejük életútja külön-külön is izgalmas felfedezést ígér, ugyanakkor költői nyelvük is változást hozott a korábban uralkodóhoz képest.
A szenegáli griot, Ablaye Cissoko az egyik legnagyobb nyugat-afrikai korás családba született zenész-énekes, aki a Griot című 2011-es dokumentumfilmben kutatta…
Az elmúlt évek egyik legsikeresebb filmjének és minden idők egyik legnépszerűbb tévésorozatának zenéjét egyaránt a dél-koreai Jung Jae-il szerezte.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!