Jegyvásárlás

Program


Klukon Edit és Ránki Dezső koncertsorozata • 4.4 / LISZT ÜNNEP 2021

Klukon Edit és Ránki Dezső koncertsorozata • 4.4 / LISZT ÜNNEP 2021

Liszt összes szimfonikus költeménye

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 16. szombat, 19:30

Liszt: Hamlet

Liszt: Hunok csatája (Hunnenschlacht)

Liszt: Az ideálok (Die Ideale)

Liszt: A bölcsőtől a sírig (Von der Wiege bis zum Grabe)

 

Liszt Ferenc születésének bicentenáriumi évében, 2011-ben Ránki Dezső úgy nyilatkozott, hogy a kerek évfordulóktól függetlenül számára „minden év Liszt-év”, de örül annak, ha „a szokásosnál nagyobb figyelem következtében több alkalmunk van olyan műveket is eljátszani, amelyeket egyébként esetleg bizalmatlanul fogadnának. Így esély van arra, hogy egy kicsivel ismertebbé váljon Liszt zenéjének az a része, amelyet a koncertszervezők és a közönség félelme miatt mindmáig kevesen és kevésszer hallottak személyesen.”

Liszt első tizenkét szimfonikus költeménye az 1850-es években készült, az utolsó (A bölcsőtől a sírig) közel harminc évvel később. „Az első tizenkettőnek Liszt egy időben írta meg zenekari és kétzongorás változatát. Később az összes darabból készített négykezes változatot is, jó néhányat csak két évtized múltán. Ez azt jelenti, hogy a szimfonikus költeményekből ezek a legkésőbbi, legérettebb változatok. Liszt olyan fantasztikusan értett a zongorához, hogy a zenekari művek zongoraátirataiban igazi zongoradarabok születtek, megjelenítve az eredeti művek esszenciáját.”

A koncert a Liszt Ünnep keretében a Zeneakadémiával közös programként, a Müpa szervezésében valósul meg.

Ajánlatunk


Számít-e a múzsa csókja, és egyáltalán mi az? Honnan és hogyan jön a zene, a szöveg, és minden, amit nem a „józan ész” hoz létre, de ami nélkül az életnek semmi értelme?

Lamm Dávid télakot vesz. Nem csoda. Kit ne viseltek volna meg a kétezerhúszas évek, a világszerte zajló lehangoló események. Egy művész viszont menedéket találhat a hangok világában. Lamm Dávid meg is alkotott egy új projektet Skidaddle néven. A gitáros-zeneszerzőtől megszokott módon stilárisan és hangzásában is eklektikus műsor született.

Régi balladakincsünk egyik legbecsesebb darabja, a Barcsai szeretője az egészestés bűnügyi táncdráma kiindulópontja. A férjét megcsaló feleségre rettenetes büntetés vár, de vajon hogyan és miért jutottunk el idáig?

Ajánló


A nemzetközi historikus régizenei előadópraxis egyik legjelentősebb képviselője, a világhírű holland csembaló-, orgonaművész és karmester, Ton Koopman idén októberben tölti…

Godfrey Reggio, a kísérletező szellemű amerikai rendező 1982-ben készítette el Koyaanisqatsi című filmjét, amely az új iránt fogékony közönség köreiben…

A két sokoldalú muzsikus, Péter Hajnalka magyar-bolgár zeneszerző-énekes, ütőhangszeres és Zura Dzagnidze grúz zeneszerző, gitáros és panduriművész alapította LAKVAR tavaly…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!