Jegyvásárlás

Program


MAgyar Jazz 2020 / LISZT ÜNNEP 2021

MAgyar Jazz 2020 / LISZT ÜNNEP 2021

A Müpa Zeneműpályázat kis jazzformáció kategóriájának gálakoncertje

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 20. szerda, 20:00

Jónás Rezső: Platform C – ősbemutató

Kaltenecker Zsolt: Two Pieces for Solo Electric Keyboard – ősbemutató

Oláh Dezső: Lost Dreams – ősbemutató

Oláh Krisztián: 11:11 – ősbemutató

Szabó Dániel Ferenc: Universe is a Big Dark Room – ősbemutató

Tzumo Árpád: Catch Me If You Can – ősbemutató

 

Közreműködik: Jónás Dániel [1], Babindák István [1] – klarinét, Bacsó Kristóf [6], ifj. Oláh Kálmán [1], Rabóczki Balázs [1], Varga Dániel [5] – szaxofon, Fekete-Kovács Kornél [6] – trombita, Jónás Géza [1], ifj. Tóth István [5, 6], Oláh Péter [3] – nagybőgő, Ocsovay Damján [5], ifj. Jónás Rezső [1], Oláh „Tzumo” Árpád [6], Oláh Dezső [3] – zongora, Kaltenecker Zsolt [2] – billentyűs hangszerek, Szaniszló Richard [3] – vibrafon, Balázs Elemér [6], Fábry Adonisz [1], Lakatos „Pecek” András [3], Szabó Dániel Ferenc [5] – dob, Oláh Krisztián Quartet [4]

A kvartett tagjai: Oláh Krisztián – zongora, ifj. Oláh Kálmán – szaxofon, Orbán György – nagybőgő, Serei Dániel – dob

 

A Müpa Zeneműpályázatának kis jazzformáció kategóriájában beérkezett darabok között a legváltozatosabb létszámú és összeállítású együttesek szerepeltek, így a zsűri végül az elektronikával kiegészített szólóbillentyűs műtől a szeptettig díjazta az új jazzkompozíciókat. A koncerten elhangzó hat darab színes képet fest a szabad improvizáció és a kötött formák közötti széles sávon található zenei gondolkodásról, valamint az egymás mellett működő generációk – köztük „nagy öregek” és pályakezdő fiatalok – törekvéseiről.

A felhangzó kompozíciók természetesen nagyon eltérő zenei és művészi világokat képviselnek. Elhangzik olyan mű, mely filozófiai kérdésekre keres zenei választ, és lesz olyan is, melyet egy népszerű film hangulata vagy épp absztrakt zenei struktúrák inspiráltak.

Ajánlatunk


Bartók Béla élete utolsó éveiben írta legcsodálatosabb, a szó hagyományos értelmében gyönyörű zenéinek egy részét, amikor önként vállalt emigrációban, az Egyesült Államokban élt. Sokakban felmerült akkor is és Bartók halála után is, hogy vajon tett-e művészi engedményeket ezekben a zenékben a zeneszerző: hatott-e rá az amerikai közönség ízlése?

A „Popzene időgépben” koncepció mögött mindenki által ismert kortárs popsikerek és örökzöld popslágerek swingesített, jazzesített, doo-woposított, Motown-hangzású soulba ültetett feldolgozásai húzódnak meg. Egyszerű, de nagyszerű ötlet, ami tökéletesen működik.

Angélique Kidjo dalaiban szívesen működnek közre a jazz, a soul, a pop világsztárjai, és ugyanúgy örömmel dolgozik együtt fiatal producerekkel, mint ahogyan nekiáll egy az egyben feldolgozni egy klasszikus Talking Heads-albumot. Hatalmas és befolyásos zenei és emberi nagyság - látni és hallani kell!

Ajánló


Egy spanyol zenész-filmrendező, aki beleszeretett a mai Afganisztán és Irán határán elhelyezkedő Horászán régió zenéjébe, és egy perzsa klasszikus zenei…

Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!