Recirquel: Solus Amor
Csak a szeretet: az egyetlen és ősi, időn és téren átívelő, mindannyiunkat összekötő energiáról beszél Magyarország első számú újcirkusz-társulata, a Recirquel produkciója. több
Csak a szeretet: az egyetlen és ősi, időn és téren átívelő, mindannyiunkat összekötő energiáról beszél Magyarország első számú újcirkusz-társulata, a Recirquel produkciója. több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. július 5. szombat, 19:00
A Vági Bence művészeti vezető rendezte Solus Amor a társulattal való többéves közös munka során megteremtett „cirque danse” nyelvén megszólaló monumentális előadás korunk természet és csoda iránti vágyódásából meríti erejét. Az előadás különleges szereplője egy mitikus medvebáb: a világhírű dél-afrikai tervező Janni Younge alkotásának a valódit tökéletesen imitáló mozgásait táncosok irányítják.
A bemutató a Recirquellel közös programként a Müpa szervezésében valósult meg.
Előadják:
Bagdi Gergely
Fehér Ádám
Horváth Zita
Illés Renátó
Sergii Materynskyi
Yevheniia Obolonina
Seguí-Fábián Eszter
Frederico Silva
Téri Gáspár
Várnagy Kristóf
Zsíros Gábor
Zene: Szirtes Edina
Bábok: Janni Younge
Díszlet: Klimó Péter
Lebegőfüggöny-design: Klimó Péter, Vági Bence, Vladár Tamás
Jelmez: Kasza Emese
Jelmezkivitelező: Muladi Klára
Hang: Terjék Gábor
Fény: Lenzsér Attila, Pető József
Reptetéstechnikai tervező, technikai vezető: Vladár Tamás
Próbavezető: Horváth Zita
Levegőakrobatika-koreográfus: Illés Renátó
A rendező kreatív munkatársa: Zsíros Gábor
A rendező munkatársa: Schlecht Aliz
Koreográfus, rendező: Vági Bence
Rendező: Müpa
És akkor hirtelen történik valami; valami rendkívüli, amire a teljes szakma és az olvasóközönség egy emberként kapja fel a fejét: megjelenik az eddig színpadi szerzőkként ismert egypetéjű ikrek Lesz majd minden című regénye.
Kalandos életet élő vándorcigányok és hatalmukkal visszaélő, galád, mégis nevetséges nemesek a főszereplői a klasszikus Jókai-regényből, A cigánybáróból készült adaptációnak, a több generáció által jól ismert Szaffi című animációs filmnek.
Nyitottság és a részletekre való odafigyelés jellemzi az osztrák csellista, Valerie Fritz zenefelfogását, legyen szó bélhúrokról vagy elektronikáról, régizenéről vagy kortárs művekről. Vallja, a közönséggel gondosan összeállított programok és új koncertformátumok révén lehet hatékonyan kommunikálni.
Vincenzo Bellini utolsó operája a bel canto valóságos megdicsőülése, amelyet csakis kikezdhetetlen technikájú és stílusérzékű előadógárdával érdemes közönség elé bocsátani.
A harmincas generáció két átütő tehetségű képviselője, az orgonista Tabajdi Ádám és a trombitás Pálfalvi Tamás mindketten hangszerük legsikeresebb művészei…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!