Jegyvásárlás

Program


Thomas Hampson és az Orchester Wiener Akademie / LISZT ÜNNEP 2021

Thomas Hampson és az Orchester Wiener Akademie / LISZT ÜNNEP 2021

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 12. kedd, 19:30

Liszt: Prométheusz

Schubert–Liszt: Der Doppelgänger – baritonra és zenekarra

Liszt: Az ősi sírbolt (Die Vätergruft) – baritonra és zenekarra

Liszt: A bolygó zsidó (Le juif errant) – baritonra és zenekarra

Liszt: Weimari holtak (Weimars Toten) – baritonra és zenekarra

Bruckner: 3. (d-moll) szimfónia – 1889-es változat

 

Vezényel: Martin Haselböck

 

1886 nyarán az idős Liszt utolsó munkája egy korai dalának (Die Vätergruf) zenekari hangszerelése volt. A Liszt-dalok egyik legihletettebb tolmácsolójaként is ismert világhírű énekes, Thomas Hampson, valamint az Orchester Wiener Akademie koncertjén számos ritkaság mellett ez a különlegesség is felhangzik.

Az együttest 1985-ben alapította Martin Haselböck. Különböző történelmi korszakokat új megvilágításba helyező koncertprogramjaiknak köszönhetően gyorsan a nemzetközi figyelem középpontjába kerültek. A barokktól a romantikáig terjedő repertoárjukat korhű hangszereken szólaltatják meg, de nem kizárólag jól ismert remekműveket, hanem ritkaságokat és ismeretlen kincseket is játszanak. Különösen közkedveltté vált RESOUND elnevezésű programjuk, melynek során a zeneművek bemutatásuk eredeti helyszínén és az akkoriban használt hangszereken szólalnak meg.

Ajánlatunk


Móricz Zsigmondról aligha mondható el, hogy a magyar irodalom ismeretlen alakja volna. Vajon mennyire tükrözi a róla kialakult kép életművének sokszínűségét? Szilágyi Zsófia Móricz monográfusaként sokat tett az utóbbi évtizedekben annak érdekében, hogy a szerző minél változatosabb alakját hozzáférhetővé tegye.

Műsor: Áriák és duettek többek között ifj. J. Strauss, Lehár, Stolz, Kálmán, Lincke és Messager műveiből

Ha létezett igazi blockbuster az 1970-es években, akkor a János Vitéz feltétlenül az volt. A mindössze harminckét éves Jankovics Marcell első ízben nyúlt a magyar művelődéstörténet egyik fontos témájához, a végeredmény pedig önmagáért beszél: az 1973-as bemutatót követő egy évben több mint másfél millió néző váltott rá jegyet a moziban.

Ajánló


Berlioz kései operanyitánya, a Beatrix és Benedek izgalmas, dinamikus zene. Csajkovszkij Hegedűversenye a 19. egyik legnépszerűbb versenyműve: egyszerre virtuóz és…

A kortárs magyar líra élvonalába tartozó, Kolozsváron született Balla Zsófia ötven éves pályájának áttekintése igazi versünnepnek ígérkezik. A hegedű szakot…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!