Jegyvásárlás

Program


Jazzland hangszerei – Szaxofon és trombita / HANG-SZER-SZÁM

Jazzland hangszerei – Szaxofon és trombita / HANG-SZER-SZÁM

A szaxofon mellett a jazzben - a kisegyüttesektől a big bandig - a legfontosabb dallamvivő hangszer a trombita, amely a világ egyik legrégibb hangszere. A jazzben is jelen van a kezdetek óta, hiszen a New Orleansból indult műfaj egyik első kiemelkedő alakjának, Louis Armstrongnak is a trombita volt a hangszere..

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: április 13. szombat, 11:00

HANG-SZER-SZÁM
Jazzland hangszerei – Szaxofon és trombita
Korosztály: 8-14 év

A sorozat főszereplői a zene „szerszámai” - a hangszerek. Ebben a félévben a jazz birodalmába teszünk utazást. Az expedícióhoz csatlakozó gyerekek megismerkedhetnek a jazz legfontosabb instrumentumaival, a műfaj sajátosságaival a Zeneakadémia jazz tanszéke oktatóinak és hallgatóinak közreműködésével, és persze sok zenével.

A (jazz)partitúra legfelső sorában a szaxofon helyezkedik el, esetenként valamelyik váltóhangszere, leggyakrabban a klarinét vagy a fuvola. A jazzban az 1920-as években kezdett elterjedni a szaxofon, ez a fémből készült, pipa alakú, egyszerű nyelvsípos, fafúvós hangszer, amely a 19. század közepe óta létezik. Érdekesség, hogy Kodály Zoltán Háry János című művében is van szaxofonszóló, bár a hangszer - izgalmas, új hangja ellenére - viszonylag lassan terjedt el a használatban, máig a legtöbben a könnyűzenéhez és a jazzhez társítják. A szaxofon mellett a jazzben - a kisegyüttesektől a big bandig - a legfontosabb dallamvivő hangszer a trombita, amely a világ egyik legrégibb hangszere. A jazzben is jelen van a kezdetek óta, hiszen a New Orleansból indult műfaj egyik első kiemelkedő alakjának, Louis Armstrongnak is a trombita volt a hangszere, és azon túl, hogy a nagyobb létszámú jazz formációkban szinte állandó instrumentum, olyan legendás trombitás előadók nyomták rá bélyegüket a jazztörténet alakulására, mint Dizzy Gillespie, Miles Davis vagy Wynton Marsalis.

Közreműködők:
trombita: Hámori János
szaxofon: Bacsó Kristóf
a Zeneakadémia jazz tanszékének hallgatói

Műsorvezető: Hámori János

Rendező: Müpa

Ajánlatunk


Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt irodalmi klasszikusokat. Nagyszerű arányérzékkel teszi követhetővé a cselekményt a tánc nyelvén. Klasszikus alapokra épülő kortárs koreográfiája különleges és látványos, szakmailag magas színvonalú, mégis befogadható és közönségbarát.

Napjainkban aligha képzelhető el műalkotás, amely fontosabb figyelmeztetést rejtene magában a fenyegető természeti jelenségekről és a Föld lehetséges sorsáról vitázó emberiség számára, mint Az istenek alkonya. Talán még van idő arra, hogy visszaadjuk a gyűrűt a Rajna sellőinek.

„Isten létezik és Brüsszelben él.” Ezzel a határozott kijelentéssel kezdődik Jaco Van Dormael belga filmrendező filmje.

Ajánló


Két jubileum varázslatos találkozása a Müpa színpadán: a Talamba Ütőegyüttes fennállásának huszonötödik évfordulóját Muszorgszkij idén százötven éves zeneművével, az Egy…

Sena Dagadu immár bő húsz éve a hazai könnyűzenei élet egyik kulcsszereplője. A magyar-ghánai énekesnő az Irie Maffia frontembereként aratta…

Minden életrajzukban olvasható, hogy Quincy Jones szerint ők „a planéta legmenőbb énekes csókái” (azaz „the baddest vocal cats on the…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!