Jegyvásárlás

Program


Kelemen Barnabás (hegedű) és Berecz Mihály (zongora) koncertje / LISZT ÜNNEP 2021

Kelemen Barnabás (hegedű) és Berecz Mihály (zongora) koncertje / LISZT ÜNNEP 2021

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 16. szombat, 19:30

Liszt: Die drei Zigeuner, S. 383

Liszt: Romance oubliée, S. 132

Liszt: Die Zelle in Nonnenwerth, S. 382

Beethoven: Esz-dúr szonáta, op. 12/3

Liszt: La lugubre gondola

Liszt–Joachim: 12. magyar rapszódia

Brahms: d-moll szonáta, op. 108

 

Liszt kevés kamarakompozíciót írt, a hagyományos kamarazenei műfajok pedig teljességgel hiányoznak életművéből. A fennmaradt művek – többnyire átiratok – ugyanakkor rendkívül izgalmas képet festenek Liszt hangszínfantáziájáról, különösen azok a darabok, melyek pályája legvégén születtek. Bő két évtizede, 1999-ben Kelemen Barnabás – Bogányi Gergely oldalán – két CD-n rögzítette Liszt valamennyi hegedű-zongora kompozícióját, és túlzás nélkül kijelenthető, hogy ez a felvétel döntő szerepet játszott abban, hogy a nagyközönség is árnyaltabb képet alkothasson Liszt életművének erről az alig ismert szeletéről. A Berecz Mihállyal közös koncertjén elhangzó Liszt-darabok azonban nemcsak a kései Liszt-zenéről, hanem arról a hegedűkultúráról is érzékletes képet festenek, melynek olyan képviselői voltak, mint Reményi Ede, Joseph Joachim vagy Hubay Jenő.

Ajánlatunk


A régisulis hiphopot cseppet sem anakronisztikusan játszó - három mc-vel és két dj-vel kiálló - Slow Village 2016-os megalakulása óta mostanra jutott el odáig, hogy az ország összes klubjában headlinerként léphet fel, a nyári fesztiválok többsége pedig esti sávokra hívja meg.

A teremtő szellemű Philippe Herreweghe saját alapítású, világhírű műhelyeivel: a Collegium Vocale Gent kórusával és az Orchestre des Champs-Elysées zenekarával lép a Müpa színpadára. Mint közismert, repertoárja nem korlátozódik a szigorúan vett régizenére: Monteverditől Stravinskyig, Gesualdótól Dvořákig mindent vezényel, ami felkelti érdeklődését.

Palya Bea a Selymeim sorozatában a számára jelentős, inspiráló női előadókat, énekes-dalszerzőket látja vendégül, mutatja be a hazai közönségnek.

Ajánló


A lett Iveta Apkalna korunk egyik legünnepeltebb orgonaművésze, aki hazájában folytatott tanulmányai után Angliában és Németországban is képezte magát, s…

A Koyaanisqatsi sikere után az amerikai rendező, Godfrey Reggio műhelyében megszületett a Qatsi trilógia.

A kongói-belga származású Marie Daulne Belgiumban alapította Zap Mama nevű zenekarát, és lett vele a világzenei színtér egyik korai sztárja.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!