Jegyvásárlás

Program


Klukon Edit és Ránki Dezső koncertsorozata • 4.4 / LISZT ÜNNEP 2021

Klukon Edit és Ránki Dezső koncertsorozata • 4.4 / LISZT ÜNNEP 2021

Liszt összes szimfonikus költeménye

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 16. szombat, 19:30

Liszt: Hamlet

Liszt: Hunok csatája (Hunnenschlacht)

Liszt: Az ideálok (Die Ideale)

Liszt: A bölcsőtől a sírig (Von der Wiege bis zum Grabe)

 

Liszt Ferenc születésének bicentenáriumi évében, 2011-ben Ránki Dezső úgy nyilatkozott, hogy a kerek évfordulóktól függetlenül számára „minden év Liszt-év”, de örül annak, ha „a szokásosnál nagyobb figyelem következtében több alkalmunk van olyan műveket is eljátszani, amelyeket egyébként esetleg bizalmatlanul fogadnának. Így esély van arra, hogy egy kicsivel ismertebbé váljon Liszt zenéjének az a része, amelyet a koncertszervezők és a közönség félelme miatt mindmáig kevesen és kevésszer hallottak személyesen.”

Liszt első tizenkét szimfonikus költeménye az 1850-es években készült, az utolsó (A bölcsőtől a sírig) közel harminc évvel később. „Az első tizenkettőnek Liszt egy időben írta meg zenekari és kétzongorás változatát. Később az összes darabból készített négykezes változatot is, jó néhányat csak két évtized múltán. Ez azt jelenti, hogy a szimfonikus költeményekből ezek a legkésőbbi, legérettebb változatok. Liszt olyan fantasztikusan értett a zongorához, hogy a zenekari művek zongoraátirataiban igazi zongoradarabok születtek, megjelenítve az eredeti művek esszenciáját.”

A koncert a Liszt Ünnep keretében a Zeneakadémiával közös programként, a Müpa szervezésében valósul meg.

Ajánlatunk


Volt, ugye, a Diploma előtt (1967), ez meg itt az érettségi utáni pillanat. Egyéjszakás történet 1962-ből. George Lucas második filmje, amelyet öt Oscar-díjra is jelöltek, beleértve a legjobb film, rendezés és forgatókönyv díját is. Különleges road movie ez, ugyanis fiatal hősei nem jutnak ki az országútra – a városban cirkálnak.

A japán származású, New Yorkban élő jazztrombitás, Takuya Kuroda nem ismeretlen a Müpa közönsége előtt, hiszen korábban Barabás Lőrinc vendégeként lépett fel az intézményben, zenekarával Veszprémben is koncertezett, mi több, egy Mörk-dalban is közreműködött már.

Dizzy Gillespie, a bebop egyik megalkotója nagyszerű művész és kiváló ember volt. Ezeket az erényeket szem előtt tartva folytatja a Dizzy Gillespie Big Band a trombitás-zeneszerző-zenekarvezető legenda által megkezdett hagyományt.

Ajánló


Sztárzenekar sztárkarmesterrel és sztárszólistával: 2022-es nagy sikerű koncertje után ismét a Müpában vendégszerepel a Brémai Német Kamarafilharmónia, amely 2024-ben Az…

A People magazin szerint Eliane Elias többet tesz a nemzetek közötti egyetértésért, mint az ENSZ. A többszörös Grammy- és Latin…

Miért aktuális ma is a világ legismertebb szerelmi tragédiája, Rómeó és Júlia négyszáz éves története? Mert a szerelem örök, az…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!