Jegyvásárlás

Program


MAgyar Jazz 2020 / LISZT ÜNNEP 2021

MAgyar Jazz 2020 / LISZT ÜNNEP 2021

A Müpa Zeneműpályázat kis jazzformáció kategóriájának gálakoncertje

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 20. szerda, 20:00

Jónás Rezső: Platform C – ősbemutató

Kaltenecker Zsolt: Two Pieces for Solo Electric Keyboard – ősbemutató

Oláh Dezső: Lost Dreams – ősbemutató

Oláh Krisztián: 11:11 – ősbemutató

Szabó Dániel Ferenc: Universe is a Big Dark Room – ősbemutató

Tzumo Árpád: Catch Me If You Can – ősbemutató

 

Közreműködik: Jónás Dániel [1], Babindák István [1] – klarinét, Bacsó Kristóf [6], ifj. Oláh Kálmán [1], Rabóczki Balázs [1], Varga Dániel [5] – szaxofon, Fekete-Kovács Kornél [6] – trombita, Jónás Géza [1], ifj. Tóth István [5, 6], Oláh Péter [3] – nagybőgő, Ocsovay Damján [5], ifj. Jónás Rezső [1], Oláh „Tzumo” Árpád [6], Oláh Dezső [3] – zongora, Kaltenecker Zsolt [2] – billentyűs hangszerek, Szaniszló Richard [3] – vibrafon, Balázs Elemér [6], Fábry Adonisz [1], Lakatos „Pecek” András [3], Szabó Dániel Ferenc [5] – dob, Oláh Krisztián Quartet [4]

A kvartett tagjai: Oláh Krisztián – zongora, ifj. Oláh Kálmán – szaxofon, Orbán György – nagybőgő, Serei Dániel – dob

 

A Müpa Zeneműpályázatának kis jazzformáció kategóriájában beérkezett darabok között a legváltozatosabb létszámú és összeállítású együttesek szerepeltek, így a zsűri végül az elektronikával kiegészített szólóbillentyűs műtől a szeptettig díjazta az új jazzkompozíciókat. A koncerten elhangzó hat darab színes képet fest a szabad improvizáció és a kötött formák közötti széles sávon található zenei gondolkodásról, valamint az egymás mellett működő generációk – köztük „nagy öregek” és pályakezdő fiatalok – törekvéseiről.

A felhangzó kompozíciók természetesen nagyon eltérő zenei és művészi világokat képviselnek. Elhangzik olyan mű, mely filozófiai kérdésekre keres zenei választ, és lesz olyan is, melyet egy népszerű film hangulata vagy épp absztrakt zenei struktúrák inspiráltak.

Ajánlatunk


Kalandos életet élő vándorcigányok és hatalmukkal visszaélő, galád, mégis nevetséges nemesek a főszereplői a klasszikus Jókai-regényből, A cigánybáróból készült adaptációnak, a több generáció által jól ismert Szaffi című animációs filmnek.

Tóth-Vajna Zsombor a fiatal magyar historikus régizenészgeneráció kiemelkedő tehetségű tagja, karmester és a régi billentyűs hangszerek specialistája: orgona-, csembaló-, fortepiano- és klavikordművész. Tanulmányait a budapesti Zeneakadémián és az Amszterdami Konzervatóriumban végezte.

A Müpa egyik legnépszerűbb koncertsorozata Palya Bea nevéhez kötődik, a „Selymeim” – Énekesnők a nagyvilágból mindig egy Magyarországon még kevéssé ismert énekesnő bemutatásával ajándékozza meg a közönséget – olyan koncerten, amelyen előbb Palya Bea lép fel zenekarával, majd a vendég is megmutatja magát, hogy végül jó néhány közös dal előadásával közeledjenek egymáshoz az eltérő, de nagyon is közelíthető világok.

Ajánló


Talán kevesen lepődnek meg azon, hogy Szerb Antal filozofikus, sokrétű szövegvilága időről időre megszólítja a nyitott és elhivatott művészeket, arra…

Gerlóczy Zsigmond zongorista-zeneszerző még nincs harminc, de előadóművészi és produceri munkáira olyan muzsikusok figyeltek fel, mint Tigran Hamasyan, Jacob Collier…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!