Jegyvásárlás

Program


MAgyar Jazz 2020 / LISZT ÜNNEP 2021

MAgyar Jazz 2020 / LISZT ÜNNEP 2021

A Müpa Zeneműpályázat kis jazzformáció kategóriájának gálakoncertje

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 20. szerda, 20:00

Jónás Rezső: Platform C – ősbemutató

Kaltenecker Zsolt: Two Pieces for Solo Electric Keyboard – ősbemutató

Oláh Dezső: Lost Dreams – ősbemutató

Oláh Krisztián: 11:11 – ősbemutató

Szabó Dániel Ferenc: Universe is a Big Dark Room – ősbemutató

Tzumo Árpád: Catch Me If You Can – ősbemutató

 

Közreműködik: Jónás Dániel [1], Babindák István [1] – klarinét, Bacsó Kristóf [6], ifj. Oláh Kálmán [1], Rabóczki Balázs [1], Varga Dániel [5] – szaxofon, Fekete-Kovács Kornél [6] – trombita, Jónás Géza [1], ifj. Tóth István [5, 6], Oláh Péter [3] – nagybőgő, Ocsovay Damján [5], ifj. Jónás Rezső [1], Oláh „Tzumo” Árpád [6], Oláh Dezső [3] – zongora, Kaltenecker Zsolt [2] – billentyűs hangszerek, Szaniszló Richard [3] – vibrafon, Balázs Elemér [6], Fábry Adonisz [1], Lakatos „Pecek” András [3], Szabó Dániel Ferenc [5] – dob, Oláh Krisztián Quartet [4]

A kvartett tagjai: Oláh Krisztián – zongora, ifj. Oláh Kálmán – szaxofon, Orbán György – nagybőgő, Serei Dániel – dob

 

A Müpa Zeneműpályázatának kis jazzformáció kategóriájában beérkezett darabok között a legváltozatosabb létszámú és összeállítású együttesek szerepeltek, így a zsűri végül az elektronikával kiegészített szólóbillentyűs műtől a szeptettig díjazta az új jazzkompozíciókat. A koncerten elhangzó hat darab színes képet fest a szabad improvizáció és a kötött formák közötti széles sávon található zenei gondolkodásról, valamint az egymás mellett működő generációk – köztük „nagy öregek” és pályakezdő fiatalok – törekvéseiről.

A felhangzó kompozíciók természetesen nagyon eltérő zenei és művészi világokat képviselnek. Elhangzik olyan mű, mely filozófiai kérdésekre keres zenei választ, és lesz olyan is, melyet egy népszerű film hangulata vagy épp absztrakt zenei struktúrák inspiráltak.

Ajánlatunk


A Dalinda a cappella trió énekesnői – Nádasdy Fanni, Paár Julianna és Tímár Sára –szólóban és más projektjeikkel is a hazai népzenei színtér elkötelezett előadói, együtt pedig egyedülálló módon szólaltatják meg a Kárpát-medence zenéjét.

A Giselle a 19. századi romantikus balett stílusteremtő remekműve, népszerűsége a mai napig töretlen, címszerepe minden balerina álma.

A szenegáli Youssou N'Dour nemcsak hazája, de általában az afrikai zene egyik legnagyobb hatású alakja, aki nagy befolyást gyakorolt arra, hogy a nyugati világban ismertté váljanak olyan afrikai stílusok, mint a mbalax és a wolof music. Mi több, előbbit, ezt a szenegáli tánczenét ő maga fejlesztette tökélyre, és rajta keresztül jutott el Peter Gabrielig és Paul Simonig, onnan meg a popzene főáramába.

Ajánló


A rembetikót gyakran emlegetik „görög bluesként”. Ez a tradicionális kisázsiai zenén alapuló, görög folkkal keveredő, viszont a városi hagyományokban is…

A boldogságot, a szerelmet, a szeretetet széles e világon, számtalan kalandon keresztül hajszoló, a végső békét azonban mégiscsak kedvese karjai…

„Rock n’ Roll? It will be gone by june” azaz „Júniusra elmúlik” – írta 1955-ben a Variety Magazine. Ez a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!