Jegyvásárlás

Program


Nathan Laube orgonaestje / ORGONA BÉRLET

Nathan Laube orgonaestje / ORGONA BÉRLET

Az orgona sok egyéb mellett azért is nagyszerű, mert „a hangszerek királynőjének” nemcsak hatalmas repertoárja van főként barokk, romantikus és 20. századi művekből, de számtalan regisztere jóvoltából a hangszínek tömegét képes előállítani, s így egyfelől zenekari művek is remekül megszólaltathatók rajta, másfelől a zongorarepertoár egy-egy jeles darabja új megvilágítást kaphat, ha orgonán hangzik fel.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. március 8. szerda, 19:30

Részben erre épül a fiatal amerikai orgonaművész izgalmas és változatos műsora, amely német, magyar és francia műveket kínál.

Milyen lehet Wagner grandiózus alkotása, a Tannhäuser-nyitány - orgonán? És vajon hogyan szólal meg Liszt fausti problémákat körüljáró, filozofikus zongoraműve, a virtuóz h-moll szonáta a számtalan sípot megzendítő, ezer színt felvonultató hangszeren? Megtudhatjuk a fiatal amerikai művésztől, akit a Westfälische Nachrichten 2019-ben így méltatott: „korosztálya egyik legjobb orgonaművésze az Egyesült Államokban”. A chicagói születésű, harmincnégy éves Nathan Laube 2013 és 2020 között a New York-i University of Rochester kebelében működő Eastman School of Music professzora volt, ma pedig a Stuttgarti Állami Zenei és Előadó-művészeti Egyetem orgonafakultását vezeti. A világjáró muzsikus műsorán nem csak Liszt remekműve képviseli a magyar zenét: meghallgathatjuk előadásában az 1984-ben született Magda Dávid ősbemutatóként elhangzó Akheron című kompozícióját, amely a Müpa 2020-as Zeneműpályázatán díjazott darabok egyike. A program két 20. századi francia opusa, Elsa Barraine és Jehan Alain egy-egy kompozíciója is minden bizonnyal újdonság lesz a magyar zenehallgató számára. Olyan orgonaestet hallhatunk tehát, amelynek valamennyi műsorszáma különlegesség.

Műsor:

Wagner-Lemare-Nathan Laube: Tannhäuser-nyitány
Barraine: II. prelúdium és fúga
Magda Dávid: Akheron - ősbemutató (a 2020-as Müpa Zeneműpályázat díjazott műve)
J. Alain: II. fantázia
Liszt-Nathan Laube: h-moll szonáta

Ajánlatunk


Középkori balladák sokszor adtak hangot a nők társadalomban betöltött, mennybe emelt vagy épp porba tiport helyzetéről. Női sorsok elevenednek meg a A mennybe vitt leány című dalesten, ahol egy csokor középkori magyar népballada hangzik el.

A kongói-belga származású Marie Daulne Belgiumban alapította Zap Mama nevű zenekarát, és lett vele a világzenei színtér egyik korai sztárja.

A „Popzene időgépben” koncepció mögött mindenki által ismert kortárs popsikerek és örökzöld popslágerek swingesített, jazzesített, doo-woposított, Motown-hangzású soulba ültetett feldolgozásai húzódnak meg. Egyszerű, de nagyszerű ötlet, ami tökéletesen működik.

Ajánló


A brácsás viccek ideje lejárt! Erre a sokoldalú francia-holland muzsikus, Sào Soulez Larivière az élő példa: szenvedélyes kamarazenész, új műveket…

A boldogságot, a szerelmet, a szeretetet széles e világon, számtalan kalandon keresztül hajszoló, a végső békét azonban mégiscsak kedvese karjai…

A Müpa egyik nevezetességét, az orgonát mindenki megcsodálja, aki ellátogat a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterembe. Ezúttal azonban nemcsak a hangszer…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!