Jegyvásárlás

Program


R. Strauss: A rózsalovag / MET - EA

R. Strauss: A rózsalovag / MET - EA

A Met új produkciója

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. április 16. vasárnap, 18:00

A Metropolitan Opera 1969 óta először mutatja be új rendezésben Richard Strauss burjánzóan pazar bécsies operáját, a produkció együttműködő partnere a londoni Royal Opera House és a torinói Teatro Regio. Robert Carsen nevéhez fűződik többek közt a kölni Ring, a Met egyik Anyeginje, a Bregenzi Ünnepi Játékok Trubadúrja, a velencei Fenice Színház Traviatája, valamint a Salzburgi Ünnepi Játékok Rózsalovagja. Legutóbbi munkája a Metben, a 2013-as Falstaff óriási sikert aratott.

A New York-i operaház primadonna assolutája - és megannyi HD-közvetítés háziasszonya -, Renée Fleming ezúttal egyik legemlékezetesebb szerepében lép ismét színpadra. A Tábornagyné tizenhét éves szeretőjét - a zeneirodalom egyik leghíresebb nadrágszerepét - egy másik világnagyság, Elīna Garanča formálja meg, az otromba Ochs bárót pedig Günther Groissböck, aki 2014-ben ebben a szerepben Salzburgban debütált óriási sikerrel. A dúsgazdag Faninalt a berlini Deutsche Oper oszlopos tagja, Marcus Brück kelti életre - először a Met színpadán -, lányát az eddig több mint hetven Met-előadásban színre lépett, és a 2013/14-es Rózsalovag-sorozatot már végigénekelt Erin Morley alakítja. Az olasz énekes szerepében a lenyűgöző amerikai tenor, Matthew Polenzani áll közönség elé.

Vezényel: James Levine

Szereplők:

Renée Fleming - Tábornagyné
Elīna Garanča - Octavian
Erin Morley - Sophie
Matthew Polenzani - Olasz énekes
Marcus Brück - Faninal
Günther Groissböck - Ochs báró

Közreműködik: A Metropolitan Opera Ének- és Zenekara

Alkotók:

Robert Carsen - rendező
Paul Steinberg - díszlet
Brigitte Reiffenstuel - jelmez
Robert Carsen, Peter van Praet - fény

Ajánlatunk


A Müpa 2013 óta évente ismétlődő Világraszóló című koncertsorozata a cimbalom és a tárogató történetét és műfaji sokszínűségét mutatja be.

Számít-e a múzsa csókja, és egyáltalán mi az? Honnan és hogyan jön a zene, a szöveg, és minden, amit nem a „józan ész” hoz létre, de ami nélkül az életnek semmi értelme?

Berlioz kései operanyitánya, a Beatrix és Benedek izgalmas, dinamikus zene. Csajkovszkij Hegedűversenye a 19. egyik legnépszerűbb versenyműve: egyszerre virtuóz és bensőséges. César Franck d-moll szimfóniája pedig a belga származású francia szerző német komolyságot árasztó opus magnuma.

Ajánló


A hátborzongatóan tehetséges, zenészcsaládba született amerikai énekesnő úgy hasított át karrierje eddigi állomásain, mint kés a vajon, hogy egy híján…

A francia zene - akárcsak a francia konyha - kifinomultságáról híres, az ízek és a színek tökéletes összhangjáról, a részletek…

Ha létezett igazi blockbuster az 1970-es években, akkor a János Vitéz feltétlenül az volt. A mindössze harminckét éves Jankovics Marcell…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!