Jegyvásárlás

Program


Helsinki Barokk Zenekar / Schubert Alfonso és Estrella – félig szcenírozott előadás / ZENÉS SZÍNPAD

Helsinki Barokk Zenekar / Schubert Alfonso és Estrella – félig szcenírozott előadás / ZENÉS SZÍNPAD

Schubertet legtöbben dalok, zongoraművek, kamarakompozíciók és szimfóniák szerzőjének tartják. Kevesebben tudják, hogy a rövid életű komponista, aki oly sok remekművet alkotott, ám oly kevés sikert aratott, az opera területén is próbálkozott.

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. november 17. csütörtök, 19:00

E kísérletei közül az egyik legkiemelkedőbb az Alfonso és Estrella: egy igazi ritkaság, mellyel historikus értelmezésben találkozhatunk, a Helsinki Baroque Orchestra együtteséhez csatlakozó nemzetközi szólistagárda előadásában, a zenekart immár húsz esztendeje vezető Aapo Häkkinen vezényletével.

Alfonso és Estrella szerelmi történetéből Schubert 1822-ben komponált háromfelvonásos német romantikus operát Franz von Schober szövegére. A művet életében soha nem mutatták be - Bécs, Berlin, Drezda és Graz operaházai egyaránt visszautasították. Először Liszt vezényelte el Weimarban, 1854-ben. A Helsinki Baroque Orchestra 1997 óta működik. Felfedező szellemű előadásai régóta ismert műveket helyeznek új megvilágításba, és ismeretlen kompozíciókra hívják fel a figyelmet. Vendégkarmesterei között olyanokat találunk, mint Reinhard Goebel, René Jacobs, Enrico Onorfi, vendégművészként fellépett az együttessel Isabelle Faust, Erich Höbarth, Franco Fagioli, Julia Lezsnyeva. Aapo Häkkinen, a zenekar művészeti vezetője kórusénekesként kezdte pályafutását. Sokoldalú muzsikus: csembalista, orgonista, karmester, számos zeneszerző stílusában járatos Monteverditől Händelig, Paisiellótól Haydnig. Nagy nemzetközi fesztiválok állandó vendége. Az est nemzetközi énekesgárdájában német, horvát, norvég, finn kiválóságokat egyaránt találunk. A produkció kórusa, a Szabó Soma vezette Cantemus Vegyeskar Nyíregyháza és a magyar zeneélet világszerte ünnepelt büszkesége.

Vezényel: Aapo Häkkinen

Szereplők:

Alfonso: Patrick Grahl
Estrella: Lydia Teuscher
Froila: Krešimir Stražanac
Mauregato: Johannes Weisser
Adolfo: Arttu Kataja

Közreműködők:

Cantemus Vegyeskar (karigazgató: Szabó Soma)
Helsinki Baroque Orchestra

Ajánlatunk


A székely kapu az ősi erő, a hit, a remény, az Istenhez való tartozás jelképe, kommunikációs csatorna ég és föld között. Három oszlopa a test, a lélek és a szellem egységére utal, faragásai védelmi, kegyelmi és áldást adó szimbólumok.

Egy spanyol zenész-filmrendező, aki beleszeretett a mai Afganisztán és Irán határán elhelyezkedő Horászán régió zenéjébe, és egy perzsa klasszikus zenei előadó valószínűtlen találkozásából született a Badieh duó, amely a 2021-es ragyogó bemutatkozó lemez után még magasabb szintre emelte a horászáni tradicionális zene interpretálását - immár trióként.

A boldogságot, a szerelmet, a szeretetet széles e világon, számtalan kalandon keresztül hajszoló, a végső békét azonban mégiscsak kedvese karjai között meglelő Peer Gynt a 19. századi drámairodalom egyik legösszetettebb alakja. A darab színrevitele és befogadása mindig kivételes erőpróba a rendező és néző számára egyaránt.

Ajánló


Az énekes-dalszerző-producer Szigeti Zsófia 2020-ban adta ki első dalát Solére néven, és gyorsan a kortárs hazai popzene egyik népszerű előadója…

Dubrovay László Faust, az elkárhozott című táncdrámájának ősbemutatója a Müpában valósult meg 2016-ban, a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében. A Goethe…

Hányféleképpen bukhat el a szép új világ? A disznók vezetésével az állatok fellázadnak egy angliai gazdaságban, az őket igában tartó…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!