Jegyvásárlás

Program


Solymosi Bálint-est / LITERÁRIUM – Kortárs írók a Müpában

Solymosi Bálint-est / LITERÁRIUM – Kortárs írók a Müpában

Ritkán szereplő, a maga útját több mint negyven éve töretlen autonómiával járó szerzővel találkozhat a közönség december 12-én a Literárium sorozatban.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. december 12. hétfő, 20:00

Solymosi Bálint-est / LITERÁRIUM – Kortárs írók a Müpában

A költőként és prózaíróként is elsőrangú Solymosi Bálint (1959) építőmérnöki és képzőművészeti tanulmányai után dolgozott nyomdai színkikeverőként, hangszergyári éjjeliőrként, újságíróként és szerkesztőként is.

Első könyve, A műnéger című verseskötet (1992) óta művészetének alapszava és alapkaraktere a szabadsággyakorlat. Az Ágak egy hamisciprusról (novellák, 1995), a Detonáta (elbeszélések, 2000), valamint az Életjáradék (prózatételek, 2007) és a Tiszta sor (versek, 2009) című kötetekkel megkerülhetetlenné váló életművet 2009-ben József Attila-díjjal ismerték el. „A magyar irodalom láthatatlan óriása”, írta róla egyik kritikusa.
2019-ben évtizednyi hallgatást követően jelentette meg az Életjáradék folytatásaként is olvasható, a tiszazugi tanyavilág után a '70-es évek Szegedjét és Budapestjét is elevenné író Vakrepülést. „A két regényről” - ahogy Keresztesi József fogalmazott Solymosi Déry-díja alkalmából - „mondtak már sokfélét: aparegény, vallomásregény, szegénységregény, generációs regény. Ez mind igaz is, de talán nem külön-külön, nem szétszálazhatóan, hanem egybetorlódva. Leginkább zajlásregénynek látom ezt a két könyvet. És talán nem csak ezt a két könyvet, talán a zajlás fogalma kiterjeszthető Solymosi írásművészetének az egészére is.” 2021-ben kiadott, A Rózsafüzér királynője, avagy egy utazó napjai című kötetével Solymosi Bálint költőként is újra hírt adott magáról „rendkívül következetes, szigorúan kevés eszközzel építkező” és titokzatosságából nem engedő líranyelvén. A rejtőzködő szerzővel több mint izgalmasnak ígérkező beszélgetés e talányoknak is nyomába ered.

Közreműködők:
színművész: Jászberényi Gábor
gitár: Czitrom Ádám
műsorvezető-házigazda: Jánossy Lajos

Rendező: Balog József

Ajánlatunk


A Magyar Állami Népi Együttes Csodaváró betlehemese időnként bohókás, máskor lélekmelengető pillanatokon keresztül számlál vissza Jézus születésének éjszakájáig.

Az Európa nevezetes zenei tájait bemutató sorozat első koncertje északra kalauzol, az ott élő népek sajátságos világát, színeit és ízeit bemutatva. Sibelius történelmi eseményeket bemutató szimfonikus költeményének zenei témája a finnek nemzeti énekévé vált.

A lett Iveta Apkalna korunk egyik legünnepeltebb orgonaművésze, aki hazájában folytatott tanulmányai után Angliában és Németországban is képezte magát, s ma a világ minden táján elragadtatottan hallgatják játékát. Boldoczki Gáborról pedig elég annyit mondani: a földkerekség egyik legjobb trombitása, univerzális művész.

Ajánló


A fiatal amerikai orgonaművész, Bryan Anderson a Pennsylvania Államban megrendezett 2023-as Longwood Gardens Nemzetközi Orgonaverseny nagydíjasa. „Briliáns” és „első osztályú”…

A székely kapu az ősi erő, a hit, a remény, az Istenhez való tartozás jelképe, kommunikációs csatorna ég és föld…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!